izvēle

Psihoterapijas sadarbības nosacījumi

Lai psihoterapija būtu ārstnieciska un pacienta stāvoklis uzlabotos, ir jāievēro standarta sadarbības nosacījumi:

Justies brīvi

Svarīgi vizītes laikā ir justies brīvi un teikt visu, kas ienāk prātā nemēģinot sarunu iepriekš izplānot. Tieši šis nosacījums ļaus piekļūt pie jūtām un tās atrisināt. Ārsta uzdevums ir jūtas sakārtot un analizēt, tāpēc svarīgi tam ļauties.

Vēlams vizītes nekavēt

Vizītes ilgums ir 45 minūtes no tai paredzētā sākuma laika. Ja pacients nokavē, tad vizīte netiek pagarināta, kas nozīmē, ka jebkurš nokavētais laiks tiks zaudēts. Svarīgi arī atcerēties, ka vizītes jāpārceļ / jāatceļ vismaz nedēļu iepriekš, citādi par šo rezervēto terapeita laiku un telpu ir jāmaksā.

Konfidencialitāte

Pacientam, ierodoties uz vizītēm, tiek garantēta pilnīga izpausto datu konfidencialitāte – netiek izpausts ne pacienta vārds, uzvārds un personas kods, ne stāstītais par dzīves faktiem un notikumiem. Cilvēks nenokļūst uzskaitē vai kādos reģistros. Lai uzlabotu un papildinātu savas zināšanas, ārsti savā pieredzē par pacientiem dalās tikai konfidenciālā veidā, diskutējot par problēmas raksturu un ārstēšanas iespējām, nedodot iespēju atpazīt pašu pacientu. Pēc šāda veida pārrunām speciālistu starpā konkrētos pacientus atpazīt nav iespējams.

Tikšanās ārpus terapijas

Pirmo vizīšu laikā pacients un ārsts vienojas gan par tālāko sadarbību klīnikas telpās, gan par pacientam pieņemamāko uzvedības modeli ārpus tām, piemēram, cik lielā mērā izradīt savstarpējo pazīšanos gadatirgū vai koncertā.

AIZVĒRT
error: Content is protected !!