MENU
hailey-reed-2sgWX9pd8sI-unsplash

Par mums

Sakārto sevi ir organizācija, kuras mērķis ir veicināt izpratni par emocionālo veselību sabiedrībā. Cilvēki nereti nesaprot kā jūtās vai kāpēc ir konkrētas jūtas un kā ar šīm jūtām tikt galā. Tieši šī iemesla dēļ pastāv šī lapa- lai palīdzētu izprast to.

Mūsu galvenais mērķis un uzdevums ir ļaut katram justies labāk un sākt dzīvot dzīvi, kuru ir vērts dzīvot - piepildītu vairāk ar prieku un baudām nekā sāpēm un nepatīkamām izjūtām. Ja mēs risinām savas emocionālās problēmas, mēs kļūstam laimīgāki. Tieši tas ir mūsu mērķis- padarīt pasauli par skaistāku vietu.

Filosofija

Lai gan emocionālā veselība nav tik labi redzama kā fiziskā veselība, tās abas ir cieši saistītas. Jebkurš emocionāls process cilvēka organismā ir arī fizioloģisks, kas nozīmē, ka jebkura mūsu emocija ietekmē arī fizisko ķermeni un tā veselības stāvokli. Pie ģimenes ārstiem gadā aptuveni 60% no pacientiem ir psihosomatiski (fiziski traucējumi, kurus izraisa psihiskā neveselība) traucējumi. Tā kā psihoemocionālais atbalsts ir nozīmīgs ne tikai indivīda dzīvē, bet arī valsts mērogā, ir ļoti svarīgi to veicināt mūsu sabiedrībā. Psihiskās veselības traucējumi ļoti bieži skar cilvēkus darbspējīgā vecumā un tās neesamības gadījumā cilvēks darbu zaudē, strādā neefektīvi vai nestrādā vispār dzīvojot uz sociālo pabalstu rēķina.

Latvijā diemžēl trūkst statistikas par psihisko traucējumu apjomu, jo neirožu, robežstāvokļu un stresa radītu traucējumu gadījumā pacienti reti vēršas pēc palīdzības pie ārstiem. Biežāk šie cilvēki nonāk pie psihologiem, zīlniekiem, astrologiem,u.c. pakalpojumu sniedzējiem, kas nav veselības aprūpes speciālisti. Līdz ar to valstij trūkst datu par to, cik šie traucējumi ir nozīmīgi un finansējums tiek piešķirts tikai psihiatrsiko diagnožu ārstēšanai (šizofrēnijai, garīgajai atpalicībai, organiskiem psihiskajiem traucējumiem,u.c.) ignorējot cilvēkus, kuru saslimšanas ir trauksmes un neirožu spektrā. Tieši šī iemesla dēļ psihoterapija nav iekļauta valsts apmaksāto medicīnisko pakalpojumu grozā un šis pakalpojums ir par maksu.

AIZVĒRT
error: Content is protected !!