MENU

Šajā pasaulē sastopamies ar dažādiem cilvēkiem:

  1. Ir cilvēki, kuri ir mierā ar savu dzīvi
  2. ir cilvēki, kuros mīt nemiers, un viņi to mēģina nomierināt daudz strādājot, lietojot alkoholu, smēķējot vai citos veidos.

Kā šie cilvēki atšķirās?

Mierīgie cilvēki savā raksturā ir diezgan harmoniski. Viņi izprot savas jūtas, spēj tās aprakstīt un izpaust korektā veidā. Viņiem reti gadās iesaistīties dažādos kautiņos un asās diskusijās. Tiem, kuriem iekšā ir miers, arī dzīve notiek mierīgāk.

Nemierīgie ir personības, kas nereti ir pilni ar iekšējiem konfliktiem, kurus paši neizprot, jo tie mājo viņu pašu zemapziņā jeb neapzinātajā prāta daļā. Tātad, viņi tos nepamana un nesaprot. Viņiem bieži gadās iesaistīties vairākās konfliktsituācijās pašiem to nemanot. Cīņa pēc cīņas- tā izpaužās viņu dzīve.

Kas mums jāatceras par šiem cilvēkiem?

Mierīgie jau ir komfortā ar sevi un dzīvi, tāpēc ar viņiem saskarsme parasti ir diezgan patīkama. Tomēr katram ir nodarīgi saprast nemierīgo cilvēku dabu. Mums jāatcerās, ka cilvēka rakstura spēku spēku vienmēr var vērst divos virzienos :

  1. Produktīvā
  2. Destruktīvā

Nemierīgi cilvēki parasti ir ar diezgan augstām darba spējām- viņiem ir neremdināmi daudz enerģijas, kuru ne vienmēr viņi zina kur likt. Viņi ir spējīgi būt ļoti labi darbinieki- produktīvi, ātri, kārtīgi.

Tomēr ir viens BET – ja kaut kas viņiem nepatiks, visa produktīvā enerģija var pārvirzīties destruktīvā virzienā- cilvēks var sākt būt agresīvs ne tikai pret materiālām lietām sev apkārt (piemēram, sist pa galdu, mest mantas virsū), bet arī pret cilvēkiem izsakot citiem ļoti nepatīkamas un aizvainojošas frāzes. Tāpēc ir bīstami šos cilvēkus provocēt uz destrukciju.

Un ja nu es esmu tāda veida cilvēks? Tāds, kurā mīt iekšējie konflikti.

Ja tas izpaužas produktīvā formā, tad tas ir labi, bet jābūt uzmanīgam, ja savu spēku izmanto detruktīvi. Ja iekšienē mīt liela agresija, tad ir jāapsver psihoterapija. Jāsāk sakārtot sava dzīve un to var darīt sakārtojot savu prātu. Iemācoties izprast sevi, apzināties savas jūtas. Ir nepieciešams saprast savus iekšējos konfliktus

Jā. Ir grūti novērst savas ekslozīvās dusmas, bet atceries, ka cilvēks, kurš visvairāk cieš no tavām dusmām, esi tu pats. Varbūt nevajag sevi mocīt?

Kāpēc dažiem nav pašmērķis padarīt savu dzīvi mierīgāku?

Tāpēc, ka šie cilvēki ir savā komforta zonā. Tas taču nekas dažas reizes pabļaustīties. Vai kaut kas dzīvē mainīsies uz labo pusi, ja viņi tā nedarīs? Pa lielam šiem cilvēkiem šķiet, ka nē.

Cilvēki parasti meklē psiholoģisku palīdzību divos gadījumos:

  1. Nespēj izdzīvot (zaudē darbu, paliek bez ienākumiem, slimība)
  2. Nespēj vairoties (nevar atrast partneri kopdzīvei, neauglības problēmas, bērna bojāeja vai slimība) 

Kamēr dzīvē nav krīžu, tikmēr nav motivācijas strādāt ar sevi un saviem iekšējajiem konfliktiem.

Kad esam krīzē mums visiem ir tikai divi varianti:

  1. Padoties 
  2. Kļūt stiprākiem un iet tālāk.

Un lai mēs kļūtu stipri, bieži vien ir jāiet caur sāpēm un ciešanām. Kad trenējam muskuļus, tie arī mēdz sāpēt, bet rezultātā kļūst stipri. Tāpat arī ar emocionāliem pārdzīvojumiem.

CATEGORIES

AIZVĒRT
error: Content is protected !!