MENU

Bieži vien ir tā, ka vecāki mums iemāca darba ētiku un attieksmi pret darbu. Tie bērni, kas to iemācas veiksmīgi parasti nesaskaras ar lielām naudas un darba problēmām, bet tie, kas neapgūst šo veiksmīgi, vienmēr mokās darba pasaulē. Šis raksts par biežākajām kļūdām attieksmē pret darbu.

Mēs vēlamies saņemt to labāko (algu, attieksmi, pateicību), bet ir svarīgi uzdot sev jautājumu:”Ko es par to dodu pretī?”

Pasaule ir iekārtota tā, ka mums ir izdomāta lieliska universāla atlīdzības sistēma – nauda. Par to, ka mums kāds palīdz izdarīt to, ko paši nespējam vai kam mums nav laika, mēs viņiem samaksājām naudu.

Dažiem cilvēkiem joprojām ir ilūzija, ka mēs šajā pasaulē spējam dabūt kaut ko par brīvu. Bez naudas – jā. Bet tad tai jābūt cita veida atlīdzībai, ko sauc par barteri. Piemēram, ja es piedāvāju pakalpojumu par 70€, un man pēc tam tas cilvēks sniedz pretim pakalpojumu, kas man ir šobrīd nepieciešams par to pašu cenu.

Tomēr, ja mēs plānojam regulāri izmantot otra resursus neatlīdzinot par to, tad zini, ka tas otrs pārstās tev palīdzēt.

Ko dosi, to saņemsi! Un, ja nevēlies dot citiem, tad no citiem nesaņemsi!

Tas jāatceras mums katram jebkurās attiecībās, kurās esam- ar partneri, ģimeni, draugiem, kolēģiem, klientiem… Visiem

Kāpēc ir cilvēki, kam neizdodas nopelnīt pietiekami?

Tāpēc, ka viņi parasti nevēlās dot. Cilvēki nelabprāt dod skopajiem. Tas ir mūsu dabā. Cilvēki pērk emocijas. Nevis produktu.

Ja nevēlies dot, tad arī pretī neko nesaņemsi! Ja darbā neiet tā kā gribētos, tad padomā, vai tas nav tāpēc, ka tu koncentrējies uz ņemšanu, ne došanu.

Tas var notikt ik pa laikam, kad esam ieskrejušies un pierodam, ka nauda nāk pati no sevis. Vai arī, kad nauda pēkšņi sāk nākt mazāk. Tad mēs gribam ņemt vairāk. Bet vajag dot

Un, ja tu kādam nevēlies maksāt adekvāti, jo esi skops, tad arī tava dzīve būs ļoti nabadzīga.

Ja esam skopi pret citiem, tad viņi būs skopi arī pret mums

CATEGORIES

AIZVĒRT
error: Content is protected !!